دیدار با محترم زاهد خان ریس جوانان جمعیت اسلامی پکتیکا

طی دیدار های جداگانه با محترم زاهد خان ریس جوانان جمعیت اسلامی پکتیکا، رحیم ځدران ریس جوانان شورای ځدران، نادر نوری فعال مدنی، سید عبدالهادی دبیر ریس نهاد سخنواران افغانستان با همراهان، بانو احمدی و احمد رشاد هوشنگ ریس نهاد اجماع جوانان صلح افغانستان با همراهان شان درباره پروسه مصالحه ملي بحث و گفتگو داشتیم.با توجه به اهمیت موضوع صلح، برای ما بسیار مهم است که ديدگاه‌ نخبگان سياسي و اجتماعي را همواره‌ در رابطه به مصالحه ملي با خود داشته باشیم.

خالد نور

عضو هيئت مذاكره كننده صلح جمهوري اسلامي افغانستان

دیدار با محترم سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح

در دیدار و ملاقاتی‌که با برادر گرامی‌ام محترم سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، و عضو هیت مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان داشتم، در مورد چالش‌ها و فرصت‌های موجود در روند مذاکره و مصالحه، و چگونگی امکان پذیری صلح پایدار و دائمی در کشور، صحبت‌های همه جانبه صورت گرفت.

دیدار با محترم واقف حکیمی، نماینده‌ی مردم بدخشان

با محترم واقف حکیمی نماینده‌ی با عزت مردم بدخشان در مجلس نمایندگان و عضو شورای رهبری جمعیت اسلامی، در پیوند به روند صلح دیدار و گفت‌وگو داشتیم و از نظریات و مشوره‌های نیک ایشان بهره‌مند شدیم.

دیدار با داکتر عبدالله عبدالله

‏در جمع هیات مذاکره‌کننده‌ی صلح کشور، با جناب داكتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه، روی برداشته‌شدن موانع و آمادگی‌ها برای مذاکرات بین‌الافغانی بحث‌ کردیم. در این دیدار، همچنین بر اصول اساسی جمهوری اسلامی افغانستان در جریان مذاکرات صلح و راه‌های رسیدن به صلح پایدار گفت‌وگو شد.

‏ديدار با رييس جمهور غنى

هیات مذاکره‌کننده‌ی صلح امروز با رییس‌جمهور غنی دیدار کرد. در این دیدار، پیرامون روند صلح، تأثیرگذاری فیصله‌ی جرگه‌ی مشورتی صلح و‌ اهمیت حفظ اصول قانون اساسی در آستانه‌ی مذاکرات بين الافغانی بحث شد.

دیدار با نمایندگان مردم، در حاشیه‌ی لویه جرگه‌ی مشورتی صلح

در نشستی جداگانه در حاشیه لویه جرگه‌ی مشورتی صلح با شماری از نمایندگان مردم از ولایات مختلف کشور و به صورت ویژه ولایت‌های بلخ، سمنگان، سرپل، جوزجان، فاریاب و کندز دیدار و نشست داشتم. در این نشست مردمی روی وحدت و همبستگی ملی و پاسداری از مطالبات مردم در روند مصالحه و مشاوره دوام‌دار با آن‌ها در روند مذاکره با تحریک طالبان صحبت شد.

ملاقات با آقای توحیدی و محترم شفیق‌الله احدی

با محترم صدیق‌الله توحیدی، رییس دادخواهی کمیته‌ی مصونیت خبرنگاران و محترم شفیق‌الله احدی استاد دانشگاه و نویسنده در پیوند به موضوع مذاکره و مصالحه با تحریک طالبان و چگونگی تحقق مطالبات شهروندان و تامین عدالت اجتماعی در روند صلح گفت‌وگو و ملاقات داشتیم.

گفت‌وگوی آنلاین با فعالان و اعضای جامعه‌ی مدنی بلخ

از طریق یک ویدیو کنفرانس، با فعالان و اعضای جامعه مدنی ولایت بلخ، پیرامون موضوع صلح با تحریک طالبان و چگونگی حفاظت و پاسداری از دست‌آورد‌های عصر جمهوری در میز مذاکره، گفت‌وگو و مباحثه داشتیم و به آنان اطمینان دادیم که از حقوق شهروندی و ارزش‌های بشر دوستانه در روند مذاکره و مصالحه با مخالفان دفاع کنیم.

اشتراک در گفت‌وگوی آنلاین زیر عنوان «حقوق زنان و پروسه‌ی صلح»

در یک گفت‌وگوی آنلاين زير عنوان “حقوق زنان و پروسه‌ی صلح” كه توسط سازمان ⁦‪unwomenafghan‬⁩ برگزار شده بود شركت كردم و ديدگاه‌هایی که قرار است در میز مذاکره با تحریک طالبان مطرح کنم را در میان گذاشتم. زنان در طول ۱۹ سال اخیر دستاوردهای بی‌شماری داشته‌اند و همین‌گونه به‌پیش خواهند رفت.

دیدار با فردوس آریایی، عبدالمنان دهزاد و شماری از استادان دانشگاه

با محترم فردوس آریایی، کنش‌گر سیاسی، استاد عبدالمنان هزاره، نویسنده و پژوهش‌گر، داکتر نورالدین علوی استاد دانشگاه کابل، داکتر ذبیح‌الله اسدی رییس پیشین دانشگاه تعلیم و تربیه شهید استاد ربانی و استاد دانشگاه و داکتر امید افغان استاد دانشگاه شهید ربانی، در پیوند به موضوع صلح پایدار، تحقق عدالت اجتماعی و رسیدن به یک جامعه‌ی شهروند محور و عاری از خشونت دیدار و گفت‌وگو کردیم.

دیدارهای جداگانه با نویسندگان و فعالان مدنی از ولایات گوناگون

طی دیدارهای جداگانه با محترم تیمور شاه رحیمی، رییس جوانان نهاد میری از غور، عبدالمطهر مبارز و اعضای نهاد کلمه از تخار، فرزام سرمست‌زاده نویسنده و فعال مدنی از بلخ، بابه خان حیدری از شخصیت‌های تخار، امیرشاه میرزاده مسئول جوانان هلال احمر غور، عبدالله رسولی رییس سازمان فکر سبز افغانستان، آرین رویین، رییس سازمان انسجام نخبگان افغانستان، محمد سمیع نبی‌زاده و حسیب احمد حاجتی از جوانان فعال بلخ در ارتباط به فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی جوانان و نقش سازنده‌ی نسل جدید و آگاه در عرصه‌ی سیاست و جامعه و همچنین روند صلح گفت‌وگو و مباحثه داشتیم.

دیدار با بانو کریستال بیات و شماری از استادان دانشگاه

با بانو کریستال بیات رییس و اعضای روند عدالت و برابری، پوهنیار بهرام شمس و شماری‌ از استادان دانشگاه شهید استاد ربانی در پیوند به موضوع صلح پایدار و عدالت اجتماعی و هم‌چنین حفظ دستاوردهای ۱۹ سال اخیر، به ویژه حقوق زنان و برابری شهروندی در میز مذاکره با تحریک طالبان، دیدار و گفت‌وگو داشتیم.